Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
Crackenback Challenge (id:1000)
Crackenback Challenge (2k)
Saturday, 9th January 2010

Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace
1. David Osmond ACT 35 20:18 10:09
2. Anthony Scott ACT 47 M45 20:49 10:24
3. Stuart Doyle ACT 43 M40 21:01 10:30
4. Dean Degan 22:27 11:13
5. Vanessa Haverd F ACT 32 22:28 11:14
6. Chad Armstrong NSW 38 23:01 11:30
7. Robin Rishworth NSW 24:25 12:12
8. Trevor Jacobs ACT 58 M55 24:39 12:19
9. Ryan Armstrong 32 26:30 13:15
10. Harry Waterhouse SA 59 M55 27:54 13:57
11. Graham Atkins ACT 43 M40 28:22 14:11
12. Kevin Byrne 28:28 14:14
13. Paul Veldkamp ACT 47 M45 28:51 14:25
14. Shaun Archer ACT 24 29:27 14:43
15. Brent Taylor 16 U18 29:29 14:44
16. Matthew Hole ACT 36 29:39 14:49
17. Graham Lamond NSW 46 M45 30:04 15:02
18. Elizabeth Humphries F ACT 23 30:27 15:13
19. Andrew Guiney 52 M50 30:53 15:26
20. Michael Riordan 30:59 15:29
21. Adrian Sheppard ACT 39 31:19 15:39
22. David Close SA 67 M65 31:28 15:44
23. Peter Haynes ACT 49 M45 31:34 15:47
24. Dean Elliott SA 31:55 15:57
25. Daryl Read ACT 35 31:56 15:58
26. Stuart Fitch NSW 32:12 16:06
27. Linda Smith F 46 W45 32:45 16:22
28. Michael Smith 39 32:48 16:24
29. Kate Haynes F 15 U16 32:55 16:27
30. Genevieve Guiney F 33:49 16:54
31. John Walton NSW 61 M60 33:56 16:58
32. John Smith 34:29 17:14
33. Andrew Sutcliffe NSW 56 M55 34:31 17:15
34. Michael O'Mara NSW 57 M55 34:55 17:27
35. John Storey NSW 65 M65 35:02 17:31
36. David Pridgeon 52 M50 35:41 17:50
37. Robyn Downey F 59 W55 36:37 18:18
38. Richard Hainey 61 M60 36:38 18:19
39. Sue Tyson F 60 W60 36:56 18:28
40. Horst Punzmann ACT 37:11 18:35
41. Kristine Ross F 38:01 19:00
42. Neil Ross 38:30 19:15
43. Jason Bertram 38:35 19:17
44. Michele Borodzicz F 56 W50 39:00 19:30
45. Ted Borodzicz NSW 60 M60 39:34 19:47
46. Mandy Taylor F 55 W55 41:16 20:38
47. Lorraine Tyler F 45 W45 43:26 21:43
48. Christine Mendes F 39 W35 46:09 23:04
49. Julie Whitehead F 46:16 23:08
50. Deb Manning F 47:56 23:58
51. Ian Vagg 48:16 24:08
52. Sally Bucket F 49 W45 51:08 25:34
53. Melanie Hamilton F 51:48 25:54
54. Carol Ey F ACT 50 W50 52:18 26:09
55. Shevaun Ey F ACT 16 U18 52:19 26:09
56. Jeff Tayler 53:00 26:30
57. Peter Allmand 53:39 26:49