Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
Shoalhaven King of the Mountain (id:111)
Shoalhaven King of the Mountain (32.2k)
Sunday, 18th June 2000

Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace
1. Damian Tancred NSW 25 2:03:48 3:50
2. James Barker ACT 23 2:12:30 4:06
3. Lawrence Whitty NSW 40 M40 2:12:32 4:06
4. Jeff Rayner NSW 39 2:13:40 4:09
5. Michael Pickford NSW 24 2:15:31 4:12
6. Michael Rueger NSW 23 2:16:08 4:13
7. Bill Broughton NSW 47 M45 2:17:26 4:16
8. Heather Turland F 40 W40 2:19:03 4:19
9. Hugh Jorgensen ACT 35 2:22:46 4:26
10. Neville Markham NSW 68 M65 2:23:17 4:26
11. Gary Libro NSW 42 M40 2:24:47 4:29
12. Steve Appleby ACT 46 M45 2:26:46 4:33
13. Bill Stahlhut NSW 39 2:27:30 4:34
14. Bianca Van Woesik F NSW 37 W35 2:27:42 4:35
15. Phil Souster 2:28:45 4:37
16. Ben Dover 2:32:30 4:44
17. Craig Thornton NSW 29 2:32:44 4:44
18. Paul Brother Beatov 2:35:06 4:49
19. Tendayi Mukogo NSW 2:35:42 4:50
20. Kerry Palmer F NSW 35 W35 2:36:11 4:51
21. Helen Stanger F NSW 50 W50 2:36:11 4:51
22. Philip Clarke NSW 48 M45 2:37:33 4:53
23. Michelle Myers F 33 2:38:48 4:55
24. John Murphy NSW 35 2:39:11 4:56
25. Kahn Guru NSW 2:39:59 4:58
26. Bruce Fallon NSW 42 M40 2:40:21 4:58
27. Joel Penson NSW 22 2:40:22 4:58
28. Greg Ainsworth 2:40:34 4:59
29. Paul Coull NSW 43 M40 2:41:44 5:01
30. Philippe Roux NSW 50 M50 2:41:51 5:01
31. Nick Teofilo 2:42:11 5:02
32. Michael Rendle NSW 51 M50 2:42:22 5:02
33. Kevyn Davis NSW 51 M50 2:42:59 5:03
34. Andrew Jones 38 2:44:23 5:06
35. Michelle Krelle F NSW 31 2:45:03 5:07
36. Craig Russ 49 M45 2:46:30 5:10
37. John Towey NSW 37 2:48:14 5:13
38. Mark Warzuger NSW 2:52:12 5:20
39. Neil Harrison NSW 34 2:53:04 5:22
40. Tony Roper NSW 45 M45 2:53:11 5:22
41. Cathy McCallum F NSW 39 W35 2:53:30 5:23
42. Nigel Muir NSW 33 2:56:16 5:28
43. Michael London NSW 57 M55 2:56:23 5:28
44. Mark Causer NSW 34 2:56:29 5:28
45. Laima Wayne F NSW 49 W45 2:59:08 5:33
46. Louise Staunton F NSW 28 2:59:56 5:35
47. Dave Pettit NSW 32 3:00:13 5:35
48. Monika Mohr F NSW 40 W40 3:02:26 5:39
49. Anthony Ainsworth 36 3:03:15 5:41
50. Patricia Maher F ACT 57 W55 3:04:10 5:43
51. Ray Goymer NSW 61 M60 3:04:23 5:43
52. Aileen Whistler F NSW 44 W40 3:05:18 5:45
53. Anthony Wilson 3:06:46 5:48
54. Peter Jirgens NSW 46 M45 3:07:07 5:48
55. Daniel Farrugia 3:08:30 5:51
56. Shelley Carney F 3:09:13 5:52
57. Robert Kennedy NSW 60 M60 3:10:15 5:54
58. Judy Franklin F NSW 45 W45 3:11:12 5:56
59. Ohsha Weight 3:12:38 5:58
60. Michelle McCormack F 3:14:36 6:02
61. Gerald Buckley NSW 42 M40 3:17:12 6:07
62. Alan Cantero 3:21:49 6:16
63. Trevor Symonds ACT 3:22:20 6:17
64. Vic Anderson NSW 47 M45 3:23:29 6:19
65. Alex Geddes 3:24:33 6:21
66. Tony Hosler 45 M45 3:29:21 6:30
67. Kathy Johnson F NSW 49 W45 3:30:40 6:32
68. Mario Zanuttini 3:30:40 6:32
69. Nigel Holder 3:34:20 6:39
70. John Brett NSW 67 M65 3:38:54 6:47
71. Geoff Crook NSW 39 3:39:25 6:48
72. Mick Williams 44 M40 3:45:43 7:00
73. Damain Staunton NSW 30 3:50:51 7:10
74. Marianne Tibbitts F NSW 39 W35 4:01:57 7:30