Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
Weston Creek Family Fun Run (id:1138)
Weston Creek Family Fun Run (6k)
Sunday, 16th October 2011

Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace
1. Mark Bourne 4 ACT 28 19:12 3:12
2. Michael Gosman 76 ACT 19 U20 19:24 3:14
3. Stephen Isbel 18 ACT 39 19:39 3:16
4. Alistair Rogers 41 ACT 38 19:50 3:18
5. Adam Leane 25 ACT 38 20:01 3:20
6. Bruce Graham 67 NSW 49 M45 20:18 3:23
7. Andrea Ilakovac F77 F ACT 28 21:35 3:35
8. Louisa Lobigs F63 F ACT 21 21:49 3:38
9. Joshua Torley 80 ACT 12 U14 22:11 3:41
10. Michael Torley 51 ACT 16 U18 22:13 3:42
11. Hannah Walmsley F68 F ACT 23 22:21 3:43
12. Michael Martin 26 ACT 45 M45 22:43 3:47
13. Sarah Lonsdale F74 F ACT 18 U20 23:06 3:51
14. Paul Torley 53 ACT 45 M45 23:26 3:54
15. Keely Small F47 F ACT 10 U12 23:32 3:55
16. Gary Potter 39 ACT 42 M40 23:33 3:55
17. Shane Maundrell 89 ACT 42 M40 23:42 3:57
18. Henry Illingworth 15 ACT 10 U12 23:44 3:57
19. Max Williams 59 ACT 11 U12 24:03 4:00
20. Nicola Torley F52 F ACT 14 U16 24:21 4:03
21. Peter Pommer 78 ACT 52 M50 25:20 4:13
22. Rebekah Sawkins F44 F NSW 14 U16 25:51 4:18
23. Olivia Fogarty F10 F ACT 13 U14 26:05 4:20
24. Michelle Morgan F29 F ACT 42 W40 26:36 4:26
25. Graham Burke 62 ACT 65 M65 26:52 4:28
26. James Jobson 21 ACT 35 27:08 4:31
27. Scott Wright 60 ACT 30 27:12 4:32
28. Chris Bowler 5 ACT 34 27:26 4:34
29. Victor Yanes 88 ACT 23 27:38 4:36
30. Robert Gibson 11 ACT 49 M45 27:50 4:38
31. Peter Fullagar 71 ACT 52 M50 28:34 4:45
32. Luke Schemen-Rogers 46 ACT 10 U12 28:46 4:47
33. Jim White 56 ACT 62 M60 28:51 4:48
34. Peter Foster 85 ACT 51 M50 29:00 4:50
35. George Illingworth 83 ACT 6 29:04 4:50
36. Nina Illingworth F17 F ACT 8 29:18 4:53
37. John Illingworth 16 ACT 42 M40 29:19 4:53
38. Jesse Piiroinen 37 ACT 13 U14 29:28 4:54
39. Jodi Obst F30 F ACT 40 W40 29:34 4:55
40. Carol Masters F66 F ACT 50 W50 29:50 4:58
41. Kathryne Vugrinec F54 F ACT 39 W35 30:47 5:07
42. John Lonsdale 75 ACT 46 M45 30:49 5:08
43. Terry Levings 79 ACT 62 M60 30:58 5:09
44. David Appleby 1 ACT 51 M50 31:06 5:11
45. Sarah Howard F14 F ACT 40 W40 31:13 5:12
46. Kathleen Bleakley F2 F ACT 40 W40 31:27 5:14
47. Lindy Scanlan F45 F ACT 40 W40 31:50 5:18
48. Mathew Jose 22 ACT 38 32:04 5:20
49. John Spooner 48 ACT 46 M45 32:35 5:25
50. Madeleine Piiroinen F38 F ACT 47 W45 32:46 5:27
51. Amanda Castle F8 F VIC 23 32:50 5:28
52. David Har 91 ACT 33 33:30 5:35
53. Chris Riddell 82 ACT 57 M55 33:55 5:39
54. Marie Patrick F32 F ACT 40 W40 34:09 5:41
55. Jim Pender 33 ACT 64 M60 34:25 5:44
56. Stephen McDonald 27 ACT 54 M50 34:52 5:48
57. Luigi Paglia 86 NSW 36 34:56 5:49
58. Alison Wicks F58 F ACT 58 W55 34:57 5:49
59. Spohie Trevillian F87 F ACT 22 34:58 5:49
60. Maria White F57 F ACT 59 W55 35:26 5:54
61. Edward Cardew-Hall 7 ACT 13 U14 36:53 6:08
62. Braedy Jaugietis 19 ACT 11 U12 37:03 6:10
63. Ingrid Jaugietis F20 F ACT 39 W35 37:04 6:10
64. Lucie Patrick F31 F ACT 30 37:29 6:14
65. Linda Miles F28 F ACT 61 W60 37:39 6:16
66. Jo Brown F69 F ACT 45 W45 39:07 6:31
67. Mike Ward 55 VIC 40 M40 39:10 6:31
68. Beryl Lowry F81 F NSW 64 W60 39:23 6:33
69. Amber Catchpole F9 F ACT 29 40:04 6:40
70. Kaitlyn Swinbourn F50 F ACT 25 40:14 6:42
71. Denise Cardew-Hall F6 F ACT 49 W45 40:21 6:43
72. Wanda Stewart F49 F ACT 61 W60 41:09 6:51
73. Anne Young F61 F ACT 76 W75 41:36 6:56
74. Kristin Blume F3 F ACT 31 42:05 7:00
75. Megan Rhind F40 F ACT 31 42:06 7:01
76. Amy Kingham F23 F ACT 31 42:07 7:01
77. Kristy Harris F13 F ACT 22 43:53 7:18
78. Kirstin Harris F12 F ACT 22 43:54 7:19
79. Lily Paton F65 F ACT 8 43:55 7:19
80. Jenny Sawkins F43 F NSW 46 W45 45:14 7:32
81. Christian Piiroinen 36 ACT 11 U12 45:31 7:35
82. Bryn Piiroinen 35 ACT 8 45:31 7:35
83. Ari Piiroinen 34 ACT 48 M45 45:37 7:36
84. Kath Paton F64 F ACT 42 W40 46:40 7:46
85. Toni Frost F70 F ACT 47 W45 46:56 7:49
86. Sunny Hong F90 F ACT 32 50:32 8:25
87. Katherine Fife F84 F ACT 44 W40 51:17 8:32
88. Val Kuta F73 F NSW 22 51:43 8:37
89. Shannon Spiers F72 F NSW 22 51:45 8:37
90. Josephine Kulesz F24 F ACT 61 W60 55:31 9:15
91. Hannah Sawkins F42 F NSW 17 U18 dns
Place Team Name CAT Time Pace
1. TORLEY'S S  
  Michael Torley U18 3:42
  Paul Torley M45 3:54
  Nicola Torley U16 4:03
2. CARDEW-HALL U  
  Edward Cardew-Hall U14 6:08
  Denise Cardew-Hall W45 6:43
3. TEAM LIGHTNING W  
  Keely Small U12 3:55
  Henry Illingworth U12 3:57
  Max Williams U12 4:00
  Olivia Fogarty U14 4:20
  Nina Illingworth 4:53
4. TEAM BEANZ T  
  John Illingworth M40 4:53
5. THE SPEED BUMPS U  
  Sarah Howard W40 5:12
6. SCHEMEN-ROGERS T  
  Alistair Rogers 3:18
  Luke Schemen-Rogers U12 4:47
7. OCCUPATIONAL THERAPY AT UC V  
  Stephen Isbel 3:16
  Alison Wicks W55 5:49
  Spohie Trevillian 5:49
  Kristy Harris 7:18
  Kirstin Harris 7:19
8. RUN JUNKIES R  
  Chris Bowler 4:34
  Lindy Scanlan W40 5:18
9. SAWKINS S  
  Hannah Sawkins U18
  Rebekah Sawkins U16 4:18
10. TEAM CHAPPIE R  
  Amanda Castle 5:28
  Mike Ward M40 6:31
11. WHITELIGHTNING R  
  Jim White M60 4:48
  Maria White W55 5:54
12. PIIROINEN S  
  Jesse Piiroinen U14 4:54
  Madeleine Piiroinen W45 5:27
  Christian Piiroinen U12 7:35
  Ari Piiroinen M45 7:36
13. PIIROINEN S  
  Jesse Piiroinen U14 4:54
  Madeleine Piiroinen W45 5:27
  Christian Piiroinen U12 7:35
  Ari Piiroinen M45 7:36
14. J BEARS U  
  Braedy Jaugietis U12 6:10
  Ingrid Jaugietis W35 6:10