Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
Canberra Ultra Marathon (id:1277)
Canberra Ultra Marathon (50k)
Sunday, 14th April 2013

Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace
1. Vlad Shatrov 38 NSW 34 2:56:12 3:31
2. Alex Matthews 31 NSW 28 2:57:37 3:33
3. Brendan Davies 29 NSW 36 3:05:01 3:42
4. Michael Chapman 30 ACT 26 3:15:44 3:54
5. Jonathan Blake 1386 NSW 3:30:47 4:12
6. Keith Hanlon 256 NSW 3:33:19 4:15
7. Philip Balnave 7 3:35:29 4:18
8. Luke Stratford 1381 3:41:48 4:26
9. Carl Ernst 1276 3:45:36 4:30
10. Phil Klein 402 QLD 3:47:13 4:32
11. Steve Nolan 1220 ACT 3:48:20 4:34
12. Chris Jackson 1373 NSW 27 3:48:30 4:34
13. Melissa Selby F37 F NSW 3:48:58 4:34
14. Dan Beard 748 VIC 3:51:46 4:38
15. Matt Hegarty 1446 ACT 3:53:27 4:40
16. Luke Johnson 376 3:53:41 4:40
17. Ray Mun Koo 1285 ACT 24 3:54:48 4:41
18. Brett Easton 1484 ACT 30 3:57:51 4:45
19. Andrew Profke 1299 3:58:05 4:45
20. Dave Graham 1077 ACT 44 M40 3:58:20 4:46
21. Ron Schwebel 1047 NSW 3:59:52 4:47
22. Alex Smith 1109 4:00:43 4:48
23. Stephen Lucas 714 QLD 4:02:06 4:50
24. Sarah Fien F1510 F NSW 45 4:03:09 4:51
25. Ewan Frith 1071 4:04:00 4:52
26. Yoichi Kazama 445 NSW 4:05:59 4:55
27. Nick Mesher 82 ACT 52 M50 4:06:12 4:55
28. Luke Hickey 1252 ACT 4:07:23 4:56
29. Linda Hudec 635 4:07:45 4:57
30. Greg Wallace 1491 NSW 4:08:47 4:58
31. Greg Butler 1282 NSW 4:08:51 4:58
32. Kelvin Marshall 1513 QLD 48 M45 4:09:07 4:58
33. Jin Lee 1621 4:10:53 5:01
34. Tia Jones F682 F 4:12:17 5:02
35. Adrian Foster 637 4:12:59 5:03
36. Stewart Turner 1317 NSW 4:14:45 5:05
37. Brendan Fenton 482 4:15:29 5:06
38. Robyn Wallace F688 F 4:16:02 5:07
39. Roger Black 1559 4:16:04 5:07
40. Chris Mullen 1072 NSW 4:16:30 5:07
41. Michael Eager 1306 NSW 4:17:24 5:08
42. Keri Vaughan F1503 F ACT 51 W50 4:18:01 5:09
43. Frank Hidvegi 397 4:18:33 5:10
44. Graham Baker 1214 4:19:43 5:11
45. Ian Mcgregor 1128 NSW 4:22:36 5:15
46. Larissa Tichon F1543 F NSW 23 4:23:08 5:15
47. Elkie Musters F1508 F 4:23:46 5:16
48. Marcus Warner 1597 NSW 4:24:35 5:17
49. Craig Donohue 1241 ACT 4:25:49 5:18
50. Joanne Tremonti F313 F 4:26:31 5:19
51. Grant Butterfield 223 NSW 4:26:41 5:20
52. Raymond Mundy 199 4:26:43 5:20
53. Sharon Spink F1596 F NSW 4:26:53 5:20
54. Tovy Vu F1168 F 4:27:33 5:21
55. Melanie Zeppel F570 F NSW 4:28:34 5:22
56. Noel Deakin 374 NSW 47 M45 4:28:48 5:22
57. Tim Craig 1458 ACT 50 4:30:18 5:24
58. William Guy 746 4:31:21 5:25
59. Stephen English 839 NSW 4:31:22 5:25
60. Peter Meadows 1469 4:32:27 5:26
61. Peter Thomson 914 ACT 52 M50 4:33:24 5:28
62. Georgia Bamber F787 F 4:33:30 5:28
63. Rob Summers 720 4:34:38 5:29
64. Jean-Jacques David 1180 ACT 4:35:19 5:30
65. Kate Brien F63 F NSW 4:35:28 5:30
66. Mark Jones 1102 ACT 4:36:00 5:31
67. Rosa Law F560 F 4:37:20 5:32
68. Michael Corlis 1501 ACT 54 M50 4:37:20 5:32
69. Gerry Gosen 812 4:37:26 5:32
70. Peter Clarke 977 ACT 62 M60 4:38:06 5:33
71. Graham Ridley 259 NSW 4:38:55 5:34
72. Pam Muston F556 F NSW 4:39:01 5:34
73. Ben Franklin 1258 NSW 4:39:15 5:35
74. Ian Limn 1265 ACT 4:39:20 5:35
75. Alain Lochard 1019 ACT 4:39:25 5:35
76. Jennifer Irving F1020 F ACT 4:39:25 5:35
77. Travis Saunders 1488 4:40:12 5:36
78. Paul O'Shea 1318 4:40:40 5:36
79. Glenn Lockwood 1115 NSW 49 M45 4:40:45 5:36
80. Jayne Crossling F1031 F ACT 4:41:01 5:37
81. Craig Stocks 1371 ACT 4:43:41 5:40
82. Mark Emr 602 NSW 4:44:20 5:41
83. Rocco Smit 321 NSW 4:45:55 5:43
84. April Palmerlee F541 F NSW 45 W45 4:47:48 5:45
85. Tennille Hui F497 F 4:47:53 5:45
86. Adam Connor 1347 NSW 4:48:05 5:45
87. Michael Key 1560 NSW 4:49:05 5:46
88. Wendy Foulkes F148 F 4:49:44 5:47
89. Gavin Clark 1024 4:50:30 5:48
90. Sue Guerin F659 F 4:51:13 5:49
91. Lisa Harvey-smith F398 F NSW 4:51:22 5:49
92. Martin Lambert 285 QLD 4:51:31 5:49
93. Michael Rensford 366 NSW 44 M40 4:51:35 5:49
94. Douglas Saxby 1335 4:52:33 5:51
95. Glen Bartholomew 1090 QLD 4:52:41 5:51
96. Peter Taylor 470 ACT 4:52:47 5:51
97. Darren Kime 1121 NSW 4:53:31 5:52
98. Angus Searcy 1030 NSW 47 M45 4:53:50 5:52
99. Lauren Hill F346 F NSW 4:54:07 5:52
100. Carol Adams F247 F NSW 51 W50 4:54:12 5:53
101. Ray Goddard 1200 NSW 4:55:40 5:54
102. Daniel Begley 993 4:59:14 5:59
103. Marlise Lasevicius F439 F 5:00:08 6:00
104. Belinda Balkema F871 F 5:00:50 6:01
105. Liesel Cooke F1147 F 5:00:52 6:01
106. Manon Van zundert F512 F 5:02:47 6:03
107. Jez Thomas 1618 5:04:33 6:05
108. Mark Bamber 1529 5:05:47 6:06
109. Jade Crim F244 F NSW 30 5:06:06 6:07
110. Columban Walsh 230 5:07:17 6:08
111. Joseph Lee 761 QLD 5:07:23 6:08
112. Liz Lovering F1089 F 5:07:55 6:09
113. Mark Franulovic 210 NSW 5:08:01 6:09
114. Jacqueline Thompson F342 F 5:08:26 6:10
115. Jeroen Meidam 511 5:08:26 6:10
116. Graham Wye 105 NSW 51 M50 5:08:36 6:10
117. Carolynn Cheah F661 F 5:10:01 6:12
118. Eliot Howard-smith 734 5:10:48 6:12
119. Peter Stevenson 863 NSW 5:11:41 6:14
120. Nikki Whelan F407 F 5:13:07 6:15
121. Paula Dixon F531 F 5:14:04 6:16
122. Ann Owen F1231 F NSW 5:14:56 6:17
123. Oliver Mestdagh 1023 VIC 5:16:52 6:20
124. Ben Herden 1433 5:17:43 6:21
125. Robert Paxton 1459 NSW 5:18:27 6:22
126. Charles Hew 399 5:19:42 6:23
127. Ngoh Ngoh Nestor F1233 F VIC 49 F4049 5:20:21 6:24
128. Uwe Seil 172 5:21:41 6:26
129. Sara Jaques F601 F QLD 5:23:42 6:28
130. Thuy Tran F457 F NSW 42 W40 5:23:47 6:28
131. Tim Davies 754 NSW 5:23:59 6:28
132. Jennie Cartwright F506 F 5:31:46 6:38
133. Martyn Dawson 1568 NSW 5:32:55 6:39
134. Jenny Tanner F98 F 5:36:50 6:44
135. Leonor Lawler F515 F ACT 5:42:16 6:50
136. Peter Foster 147 ACT 52 M50 5:42:46 6:51
137. Sarah-Jane Marshall F1622 F QLD 34 5:44:05 6:52
138. Beverley Mackenzie F290 F 5:44:45 6:53
139. Stephanie Stoker F934 F 5:50:00 7:00
140. Toni-anne Lee F666 F 6:02:33 7:15
141. Pam Davy F262 F NSW 6:04:22 7:17
142. Anna Maria drouin F1512 F 6:08:13 7:21