Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
North Canberra Two Peaks Challenge (id:128)
North Canberra Two Peaks Challenge (26k)
Sunday, 17th December 2000

Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace
1. Glenn Paterson 3 ACT 33 M30 1:45:54 4:04
2. Gary McGregor NSW 30 M30 1:47:18 4:07
3. David Kilham 2 ACT 26 1:49:13 4:12
4. Adrian Sheppard ACT 30 1:49:28 4:12
5. Bruce Graham 5 NSW 38 1:49:46 4:13
6. John Woodall 4 NSW 43 M40 1:52:41 4:20
7. Kevin Eager 33 ACT 33 M30 1:52:48 4:20
8. Trevor Jacobs 1 ACT 48 M45 1:53:35 4:22
9. Tim Sawkins 9 NSW 36 1:55:20 4:26
10. Stephen Bradford 18 ACT 46 M45 1:56:48 4:29
11. Kent Williams 8 ACT 56 M55 1:57:43 4:31
12. David Slattery 29 NSW 37 M35 1:57:49 4:31
13. Paul Stein 28 NSW 33 M30 1:59:36 4:36
14. Steve Blake ACT 35 M35 1:59:51 4:36
15. Andrew Wear 25 NSW 25 2:00:56 4:39
16. Richard Jeffrey ACT 45 M45 2:01:04 4:39
17. Peter Clarke 13 ACT 50 M50 2:01:53 4:41
18. Hugh Jorgensen 7 ACT 35 2:03:57 4:46
19. Fiona Jorgensen F1 F ACT 42 W40 2:03:57 4:46
20. Ian Prosser 6 40 M40 2:06:49 4:52
21. Steve Appleby 14 ACT 47 M45 2:09:52 4:59
22. Dave Hromow 10 ACT 32 2:09:52 4:59
23. Kevin Moore 36 ACT 30 M30 2:10:16 5:00
24. Graham Kearns 31 46 M45 2:11:21 5:03
25. Robbie Costmeyer 16 ACT 53 M50 2:12:18 5:05
26. Tim Shillington ACT 32 2:12:23 5:05
27. Ian Kearns 30 NSW 44 M40 2:13:44 5:08
28. Mick Konemann 17 NSW 35 M35 2:14:08 5:09
29. Hugh Moore 11 ACT 52 M50 2:16:48 5:15
30. Mark Stiffle ACT 29 2:17:40 5:17
31. Ian Wright 21 ACT 46 M45 2:19:04 5:20
32. Jim White 22 ACT 51 M50 2:19:24 5:21
33. Brett Petersen 35 ACT 35 M35 2:19:30 5:21
34. Ian Boyd 12 ACT 48 M45 2:19:38 5:22
35. Christine Pauling F2 F ACT 39 W35 2:19:58 5:23
36. David Holland 34 ACT 45 M45 2:20:00 5:23
37. Carol Harding F3 F ACT 40 W40 2:20:26 5:24
38. Geoff Collin 26 ACT 26 2:22:31 5:28
39. Michael Day 19 ACT 51 M50 2:23:55 5:32
40. Nigel Coldrick 23 ACT 42 M40 2:25:35 5:35
41. Michael Corlis 20 ACT 41 M40 2:26:43 5:38
42. Susan Archer F7 F ACT 52 W50 2:27:06 5:39
43. Paul Veldkamp 37 ACT 37 2:28:23 5:42
44. Allison Jones F4 F ACT 24 2:31:56 5:50
45. Daniel Armstrong NSW 19 2:34:17 5:56
46. Judi Edwards F6 F ACT 53 W50 2:35:02 5:57
47. Simone Dilkara F ACT 30 W30 2:44:22 6:19
48. Robert Kimbrey NSW 52 M50 2:46:24 6:24
49. Doug Fry 38 ACT 61 M60 2:56:51 6:48
50. Paul Greenwood 27 ACT 48 M45 2:58:19 6:51
51. Georgina Buckley F8 F 44 W40 2:58:20 6:51
52. Cathy Hogg F9 F ACT 24 2:59:11 6:53
53. Caroline Campbell F10 F ACT 58 W55 2:59:25 6:54
54. Nick Blackaby 32 ACT 46 M45 3:02:21 7:00
55. Ray Bramwell 39 ACT 65 M65 3:09:52 7:18
56. Julia Minty F5 F ACT 21 3:13:19 7:26
57. Julie Colbran F ACT 44 W40 3:26:17 7:56
58. Chris Gamble 40 ACT 49 M45 dns
59. Mark Moerman 24 NSW 42 M40 dns
60. Anthony Scott 15 ACT 38 M35 unk
# Relay Team Name CAT Time Pace
1. THE MAUCHS MFF 2:07:19 4:53
  Laurie Robinson M50 2:07:19  
  Reinhard Mauch 2:07:19  
  David McGuire M35 2:07:19  
  Carol Robinson W50 2:07:19  
  Shane Elder 2:07:19  
  Bianca Mauch 2:07:19  
  Lewis Gaha M40 2:07:19  
  Adam Robinson 2:07:19  
  Angelika Mauch 2:07:19  
2. ANDREW/HART MMM 2:24:13 5:32
  Stuart Andrew 2:24:13  
  Stuart Andrew 2:24:13  
  Brian Hart 2:24:13  
3. THE MAUCHS MFF 2:35:42 5:59
  Laurie Robinson M50 2:35:42  
  Reinhard Mauch 2:35:42  
  David McGuire M35 2:35:42  
  Carol Robinson W50 2:35:42  
  Shane Elder 2:35:42  
  Bianca Mauch 2:35:42  
  Lewis Gaha M40 2:35:42  
  Adam Robinson 2:35:42  
  Angelika Mauch 2:35:42  
4. THE MAUCHS MFF 2:45:20 6:21
  Laurie Robinson M50 2:45:20  
  Reinhard Mauch 2:45:20  
  David McGuire M35 2:45:20  
  Carol Robinson W50 2:45:20  
  Shane Elder 2:45:20  
  Bianca Mauch 2:45:20  
  Lewis Gaha M40 2:45:20  
  Adam Robinson 2:45:20  
  Angelika Mauch 2:45:20  
5. POTTER/BLUETT/MARSH 2:53:37 6:40
  Stacey Potter 2:53:37  
  Tracy Bluett 2:53:37  
  Paul Marsh 2:53:37