Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
Crackenback Challenge (id:131)
Crackenback Challenge (2k)
Saturday, 13th January 2001

Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace
1. Paul Crake ACT 24 17:39 8:49
2. David Osmond ACT 26 19:01 9:30
3. Ashley Humbert 18 U20 20:09 10:04
4. Anthony Evans ACT 31 20:20 10:10
5. Anthony Scott ACT 38 20:31 10:15
6. Adrian Sheppard ACT 30 20:40 10:20
7. David Brickhill-Jones ACT 19 U20 22:41 11:20
8. Paul Eccleston 27 24:01 12:00
9. Stephen Gale 45 M45 24:07 12:03
10. Rob Preston NSW 24:35 12:17
11. Nicky Carroll F VIC 28 24:41 12:20
12. Yoko Okuda F 25:48 12:54
13. John Woodall NSW 43 M40 26:02 13:01
14. Max Humbert NSW 41 M40 26:23 13:11
15. Peter Sandery 59 M55 26:24 13:12
16. Max Bogenhuber NSW 58 M55 26:27 13:13
17. Allison Jones F ACT 24 26:33 13:16
18. Nicki Taws F ACT 35 W35 26:40 13:20
19. Ryan Armstrong 23 26:47 13:23
20. Chad Borodzicz 26:48 13:24
21. Chad Armstrong NSW 29 27:00 13:30
22. Peter Preston NSW 27:01 13:30
23. Hugh Moore ACT 52 M50 27:15 13:37
24. Owain Tilley ACT 44 M40 27:19 13:39
25. Chris Hobson 26 27:22 13:41
26. Carla Zijlstra-Evans F ACT 31 27:33 13:46
27. Dick Telford ACT 55 M55 28:29 14:14
28. Carol Harding F ACT 40 W40 28:54 14:27
29. John Walton NSW 52 M50 29:04 14:32
30. James Moore NSW 16 U18 29:25 14:42
31. John Storey NSW 56 M55 29:36 14:48
32. Melissa Thomas F NSW 21 29:39 14:49
33. Clemmie Thompson F ACT 18 U20 29:47 14:53
34. John Harding ACT 47 M45 29:59 14:59
35. Gerald Hughes NSW 30:11 15:05
36. Richard Hainey 52 M50 30:46 15:23
37. Orla Murray F 21 31:01 15:30
38. Lloyd Donnelly ACT 48 M45 31:35 15:47
39. Max Johnson 62 M60 31:40 15:50
40. Sue Tyson F 51 W50 31:58 15:59
41. Elizabeth Short F NSW 49 W45 31:59 15:59
42. Christine Toohey F ACT 42 W40 32:57 16:28
43. Mark Pascoe SA 48 M45 33:04 16:32
44. Mandy Wellman F 46 W45 33:28 16:44
45. Elisha Borodzicz F NSW 18 U20 34:00 17:00
46. Herb Willems NSW 54 M50 34:14 17:07
47. Ted Borodzicz NSW 51 M50 34:21 17:10
48. Michael O'Mara NSW 48 M45 34:25 17:12
49. Alana Dare F 35:18 17:39
50. Debbie Walsham F 36:27 18:13
51. Jenny Hobson F 54 W50 37:30 18:45
52. Hilary Winchester F 46 W45 37:42 18:51
53. Mike Ward NSW 48 M45 37:49 18:54
54. John McGarva NSW 54 M50 37:58 18:59
55. George Herisson NSW 45 M45 38:25 19:12
56. Victor Baranyi 48 M45 39:36 19:48
57. Robert Glavacich 40:17 20:08
58. Russ Dorey 42:17 21:08
59. David Padget 45:27 22:43
60. Dave O'Donnell 52 M50 45:30 22:45
61. Lauren Rickwood F 46:00 23:00
62. Michele Borodzicz F 47 W45 46:01 23:00
63. Steven Sandford 35 46:56 23:28
64. Eric Fazackerley 76 M75 47:25 23:42
65. Cheryl Harvey F SA 47:51 23:55
66. Rob Van Wageningen 47:51 23:55
67. Lyn O'Mara F NSW 51 W50 48:17 24:08
68. Pat Venning F 57:35 28:47
69. Lyn Whitby F 59:05 29:32
70. Mike Robinson 1:00:14 30:07
71. Helen Robinson F 1:03:08 31:34
72. Rosemary Royal F 1:03:08 31:34