Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
Shoalhaven King of the Mountain (id:181)
Shoalhaven King of the Mountain (32.2k)
Sunday, 1st July 2001

Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace
1. Damian Tancred NSW 27 2:02:43 3:48
2. James Barker ACT 24 2:04:15 3:51
3. Michael Pickford NSW 25 2:11:30 4:05
4. Jeff Rayner NSW 40 M40 2:15:48 4:13
5. Ben Dover 2:16:52 4:15
6. Andrew Godsman NSW 28 2:17:12 4:15
7. Glenn Meyer NSW 2:17:54 4:16
8. Glen Garrick 2:21:44 4:24
9. Robert Gorman NSW 35 2:23:01 4:26
10. Jason Davis 2:23:01 4:26
11. Bianca Van Woesik F NSW 38 W35 2:23:29 4:27
12. Andrew Lloyd NSW 42 M40 2:24:28 4:29
13. Mike Ward NSW 48 M45 2:25:05 4:30
14. Peter Bennett NSW 47 M45 2:25:34 4:31
15. Phillip Giles NSW 26 2:26:15 4:32
16. Neville Markham NSW 69 M65 2:27:32 4:34
17. Mark Stewart NSW 32 2:29:07 4:37
18. Craig Goodall NSW 46 M45 2:29:42 4:38
19. Graeme Pepper NSW 41 M40 2:30:08 4:39
20. Paul Coull NSW 44 M40 2:30:09 4:39
21. Bill Lloyd NSW 48 M45 2:32:15 4:43
22. Steve Appleby ACT 47 M45 2:33:22 4:45
23. Jenny Henville F NSW 36 W35 2:33:38 4:46
24. David Raymond NSW 36 2:33:41 4:46
25. Lynda McKenzie-Hicks F NSW 34 2:34:01 4:46
26. Brett Parry NSW 2:35:12 4:49
27. Mark McMaster 2:35:13 4:49
28. Leonie McKenzie-Hicks F NSW 33 2:36:56 4:52
29. Joe Nethery NSW 47 M45 2:37:43 4:53
30. Alistair Watchorn NSW 38 2:40:52 4:59
31. James Baker NSW 2:42:30 5:02
32. Helen Stanger F NSW 51 W50 2:42:51 5:03
33. Peter Clifford NSW 40 M40 2:43:03 5:03
34. John Shindlair NSW 60 M60 2:43:41 5:04
35. Mona Lott F 2:44:28 5:06
36. Christopher Vince NSW 42 M40 2:44:29 5:06
37. Greg Laverty 2:45:24 5:08
38. Kevyn Davis NSW 52 M50 2:45:43 5:08
39. Ruth Sherry F NSW 39 W35 2:45:56 5:09
40. Paul Ng NSW 36 2:45:56 5:09
41. John Towey NSW 38 2:47:05 5:11
42. Tony Roper NSW 46 M45 2:47:24 5:11
43. Michelle McCormack F 2:51:03 5:18
44. Neil Harrison NSW 35 2:51:22 5:19
45. Phil Mesoft 2:51:50 5:20
46. Michelle Beattie F NSW 34 2:52:56 5:22
47. Michael Rendle NSW 52 M50 2:54:26 5:25
48. Roy Humphreys NSW 55 M55 2:54:56 5:25
49. Steven Reynolds NSW 40 M40 2:55:11 5:26
50. Nicholas Beattie NSW 2:55:14 5:26
51. Stephen Holm NSW 40 M40 2:56:12 5:28
52. Timothy Allen NSW 2:56:50 5:29
53. Pauline Goodall F NSW 46 W45 2:58:13 5:32
54. Elouise Peach F NSW 27 2:58:17 5:32
55. Cathy McCallum F NSW 40 W40 2:58:17 5:32
56. Colin Crouch 2:58:57 5:33
57. Alex Geddes 3:02:38 5:40
58. Greg Molony NSW 47 M45 3:02:56 5:40
59. Geoff Raymond NSW 29 3:03:56 5:42
60. Trevor Raymond NSW 34 3:03:56 5:42
61. Lloyd Crome NSW 40 M40 3:09:27 5:53
62. Otte Rainer 3:09:27 5:53
63. Judy Franklin F NSW 46 W45 3:11:40 5:57
64. Peter Edmund 3:11:58 5:57
65. Michael O'Hara 3:11:58 5:57
66. Graeme Waugh NSW 45 M45 3:14:39 6:02
67. Russell Hammond NSW 44 M40 3:16:57 6:06
68. Elsje Dines F NSW 35 W35 3:19:08 6:11
69. Ray Wales NSW 51 M50 3:19:21 6:11
70. Lyn Armstrong F NSW 44 W40 3:20:09 6:12
71. Melissa Thomas F NSW 22 3:20:53 6:14
72. Vic Anderson NSW 48 M45 3:21:45 6:15
73. Geoff Crook NSW 40 M40 3:22:46 6:17
74. Michael Kerr NSW 36 3:24:51 6:21
75. Ian Kennedy ACT 33 3:24:51 6:21
76. Bruce Medley NSW 66 M65 3:27:03 6:25
77. John Atkinson NSW 49 M45 3:30:33 6:32
78. Mario Zanuttini 3:32:26 6:35
79. Kathy Johnson F NSW 50 W50 3:32:26 6:35
80. Maria Matuszek F NSW 33 3:33:56 6:38
81. Michael Hickman NSW 67 M65 3:41:36 6:52
82. Sue Hargreaves F 3:46:34 7:02
83. Marie-Claire Kurt F NSW 41 W40 3:46:55 7:02
84. Geoff Walter NSW 59 M55 3:46:56 7:02
85. Patricia Hucker F NSW 54 W50 3:51:21 7:11
86. Gillian Kelaher F NSW 51 W50 4:08:32 7:43
87. David Bryan NSW 53 M50 4:29:24 8:21
88. Stewart Vincent NSW 54 M50 4:37:17 8:36