Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
North Canberra Two Peaks Challenge (id:204)
North Canberra Two Peaks Challenge (26k)
Sunday, 14th October 2001

Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace
1. Gary McGregor 40 NSW 31 M30 1:46:38 4:06
2. Anthony Scott 42 ACT 39 M35 1:46:40 4:06
3. Bruce Graham 38 NSW 39 1:47:30 4:08
4. Tim Sawkins 2 NSW 36 1:48:40 4:10
5. Jamie Clout 12 ACT 36 M35 1:49:53 4:13
6. David Kilham 1 ACT 27 1:50:00 4:13
7. Trevor Jacobs 3 ACT 49 M45 1:50:44 4:15
8. Stephen Bradford 7 ACT 47 M45 1:57:03 4:30
9. Ian Prosser 5 41 M40 1:57:46 4:31
10. David Slattery 4 NSW 37 M35 1:58:53 4:34
11. Peter Clarke 41 ACT 50 M50 2:01:07 4:39
12. Wayne Corlis 43 ACT 19 U20 2:01:23 4:40
13. Michael Corlis 6 ACT 42 M40 2:01:25 4:40
14. Judith May F11 F ACT 31 2:03:53 4:45
15. Steve Appleby 20 ACT 48 M45 2:05:11 4:48
16. Richard Lane 39 ACT 39 M35 2:05:27 4:49
17. Mick Konemann 11 NSW 35 M35 2:05:30 4:49
18. Mark Shingler 15 39 M35 2:06:20 4:51
19. Dave Hromow 10 ACT 33 2:06:30 4:51
20. David Nolan 13 ACT 38 M35 2:09:59 4:59
21. Michael Whipp 45 ACT 48 M45 2:10:02 5:00
22. Craig Wisdom 17 ACT 41 M40 2:10:17 5:00
23. Ian Boyd 21 ACT 49 M45 2:10:27 5:01
24. Bob Harlow 27 ACT 54 M50 2:10:53 5:02
25. Martin Short 34 ACT 36 M35 2:14:02 5:09
26. Kevin Osborn 36 ACT 38 M35 2:14:07 5:09
27. Alan Towill 25 ACT 52 M50 2:15:03 5:11
28. Peter Cullen 14 ACT 38 M35 2:15:03 5:11
29. Jim White 26 ACT 52 M50 2:15:56 5:13
30. Hugh Moore 23 ACT 53 M50 2:18:17 5:19
31. Christine Pauling F3 F ACT 40 W40 2:18:44 5:20
32. Jason McCrae 37 ACT 29 2:19:35 5:22
33. Allison Jones F10 F ACT 25 2:20:21 5:23
34. Elizabeth Short F2 F NSW 49 W45 2:22:37 5:29
35. Geoff Collin 22 ACT 49 M45 2:22:47 5:29
36. Michael McNeill 8 ACT 23 2:24:07 5:32
37. Graham Burke 33 ACT 55 M55 2:24:31 5:33
38. Reinhard Mauch 24 NSW 51 2:25:19 5:35
39. Simon Amalos 9 ACT 30 M30 2:31:33 5:49
40. Mick Horan 16 ACT 42 M40 2:32:36 5:52
41. Clive Glover 29 ACT 61 M60 2:34:15 5:55
42. Paula Shingler F7 F NSW 38 W35 2:35:00 5:57
43. Julia Minty F1 F ACT 22 2:36:16 6:00
44. Catherine Haviv F12 F 31 W30 2:39:12 6:07
45. Mario Larocca 32 NSW 52 M50 2:39:55 6:09
46. Geoff Barker 28 ACT 57 M55 2:43:42 6:17
47. Jo Short F9 F ACT 36 W35 2:49:54 6:32
48. Jennifer Amyx F8 F ACT 31 W30 2:51:20 6:35
49. Doug Fry 30 ACT 62 M60 2:54:58 6:43
50. Prue Bradford F4 F ACT 42 W40 2:57:27 6:49
51. Allan Caulley 35 NSW 51 M50 2:57:43 6:50
52. Maria White F5 F ACT 49 W45 3:08:26 7:14
53. Ernie Warner 31 ACT 68 M65 dns
54. Nick Blackaby 19 ACT 47 M45 dns
55. Ian Wright 18 ACT 46 M45 dns
56. Pamela Weiss F6 F ACT 63 W60 dns
57. Rob Walter 44 ACT 25 dns
Place Team Name CAT Time Pace
1. AINSLIE AARDVAAKS MF unk  
2. GUTS FFF unk  
# Relay Team Name CAT Time Pace
1. GUTS FFF 2:27:51 5:41
  Annabel Cassells W45 2:27:51  
  Tricia Rushton W30 2:27:51  
  Melissa McClusky W45 2:27:51  
2. AINSLIE AARDVAAKS MF 2:31:01 5:48
  Susan Antcliff W40 2:31:01  
  Roger Fisher M45 2:31:01  
3. MAGNIFICENT MINTYS FF 2:36:16 6:00
  Julia Minty 2:36:16  
  Rebecca Minty 2:36:16