Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
Crackenback Challenge (id:549)
Crackenback Challenge (2k)
Sunday, 12th January 2003

Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace
1. Paul Crake ACT 26 17:48 8:54
2. David Osmond ACT 28 19:00 9:30
3. Adrian Sheppard ACT 32 20:21 10:10
4. Paul Arthur NSW 35 22:08 11:04
5. Chris Truscott NSW 28 23:05 11:32
6. Harry Waterhouse SA 52 M50 23:36 11:48
7. Ken Uren ACT 47 M45 23:51 11:55
8. Adrian McGarva 28 24:11 12:05
9. Stephen Gale 47 M45 24:31 12:15
10. Jerrad Borodzicz NSW 20 25:06 12:33
11. Andrew Bishop ACT 32 25:07 12:33
12. Neville Potter NSW 50 M50 25:14 12:37
13. Cameron O'Neill 26 26:02 13:01
14. Greg Morrison 25 26:05 13:02
15. Peter Haynes ACT 42 M40 26:08 13:04
16. Owain Tilley ACT 46 M45 26:45 13:22
17. Peter Sandery 61 M60 27:09 13:34
18. Hugh Moore ACT 54 M50 27:13 13:36
19. John Walton NSW 54 M50 28:06 14:03
20. Mike Smith 52 M50 28:16 14:08
21. Elisha Borodzicz F NSW 20 28:32 14:16
22. Mark Pascoe SA 50 M50 28:45 14:22
23. Ross Bateman NSW 33 29:02 14:31
24. Peter Winsbury 31 29:03 14:31
25. David Hobson ACT 54 M50 29:06 14:33
26. Henry Warre 25 29:08 14:34
27. Carol Harding F ACT 42 W40 29:23 14:41
28. Mike Hobden 58 M55 29:49 14:54
29. Elizabeth Slattery F 38 W35 29:50 14:55
30. Susan Bateman F NSW 36 W35 30:04 15:02
31. Robert Ey ACT 43 M40 30:38 15:19
32. Bruce Costin 48 M45 30:55 15:27
33. Alison Sargeant F ACT 27 31:00 15:30
34. Lloyd Donnelly ACT 50 M50 31:04 15:32
35. John Storey NSW 58 M55 31:19 15:39
36. John Harding ACT 49 M45 31:33 15:46
37. Monica Kiraly F NSW 26 31:42 15:51
38. Kaaren Sutcliffe F NSW 45 W45 31:48 15:54
39. Sue Tyson F 53 W50 32:10 16:05
40. Tony Harley 32:33 16:16
41. Tim Heywood 64 M60 32:33 16:16
42. Greta Auricht F 24 32:50 16:25
43. Andrew Sutcliffe NSW 49 M45 32:51 16:25
44. Shaun Barker 33:04 16:32
45. Michael Pickford NSW 26 33:06 16:33
46. Herb Williams 56 M55 33:28 16:44
47. Michele Borodzicz F 49 W45 33:42 16:50
48. Max Johnson 63 M60 33:51 16:55
49. Michael O'Mara NSW 50 M50 34:01 17:00
50. Robyn Downey F 52 W50 34:24 17:12
51. Christine Toohey F ACT 44 W40 34:45 17:22
52. Stephen Cannon NSW 42 M40 34:53 17:26
53. Stephen Jury NSW 44 M40 34:54 17:27
54. Hilary Winchester F 48 W45 34:58 17:29
55. Katie Patterson F NSW 35:05 17:32
56. Dot Stockwell F NSW 43 W40 35:06 17:33
57. Leon Harradine NSW 68 M65 35:12 17:36
58. Rowena Newcombe F 35:22 17:41
59. Dan Heywood 18 U20 36:16 18:08
60. Richard Hainey 54 M50 36:31 18:15
61. Paul Foley ACT 44 M40 37:01 18:30
62. Linda Smith F 39 W35 37:04 18:32
63. Mandy Wellman F 48 W45 37:38 18:49
64. Bernie King NSW 60 M60 37:58 18:59
65. Gerard Atkinson 38:11 19:05
66. Steven Sandford 37 39:29 19:44
67. Jenny Hobson F 56 W55 40:39 20:19
68. Lori Baldoni F NSW 44 W40 43:08 21:34
69. Victor Baranyi 50 M50 44:04 22:02
70. Jenny Hall F 49 W45 45:12 22:36
71. Julia Powles F 46:11 23:05
72. Michael Osborne NSW 52 M50 48:10 24:05
73. Vivienne Vince F NSW 54 W50 48:11 24:05
74. Robyne Jones F 48 W45 59:16 29:38
75. Eric Fazackerley 78 M75 59:16 29:38