Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
Crackenback Challenge (id:551)
Crackenback Challenge (2k)
Saturday, 8th January 2000

Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace
1. David Osmond ACT 25 19:13 9:36
2. Anthony Scott ACT 37 20:26 10:13
3. Ashley Humbert 17 U18 21:31 10:45
4. John Young NSW 33 21:50 10:55
5. Adrian Sheppard ACT 29 21:55 10:57
6. Richard Sarkies 34 22:02 11:01
7. Alex Matthews NSW 15 U16 22:02 11:01
8. David Moran 18 U20 22:30 11:15
9. David Brickhill-Jones ACT 18 U20 22:50 11:25
10. Adrian McGarva 25 22:59 11:29
11. Paul Eccleston 26 23:11 11:35
12. Blair Trewin VIC 28 23:56 11:58
13. David Baldwin ACT 33 24:15 12:07
14. Nick Bromley 16 U18 24:38 12:19
15. Anthony Andreatta 16 U18 24:47 12:23
16. Stephen Gale 44 M40 24:58 12:29
17. Darien Williams ACT 15 U16 25:20 12:40
18. Joel Fitzgerald 16 U18 25:20 12:40
19. Max Bogenhuber NSW 57 M55 25:34 12:47
20. John Sauer 41 M40 25:56 12:58
21. James Gleeson 15 U16 26:05 13:02
22. Elliot Wood 16 U18 26:16 13:08
23. Helmuth Wegner NSW 29 26:17 13:08
24. Hugh Moore ACT 51 M50 26:24 13:12
25. Ian Warren 20 26:33 13:16
26. David Hobson ACT 51 M50 26:49 13:24
27. Tom Gleeson 15 U16 26:57 13:28
28. Max Humbert NSW 40 M40 26:58 13:29
29. Tim Olcayto 15 U16 27:03 13:31
30. Peter Sandery 58 M55 27:14 13:37
31. Adolf Blonner NSW 58 M55 27:24 13:42
32. Kent Williams ACT 55 M55 27:32 13:46
33. Richard Hainey 51 M50 27:41 13:50
34. Simon Goddard 57 M55 28:07 14:03
35. Ryan Armstrong 22 28:15 14:07
36. Lance Bishop 40 M40 28:31 14:15
37. Matthew King QLD 15 U16 28:56 14:28
38. Chris Hobson 25 28:58 14:29
39. Orla Murray F 20 29:36 14:48
40. John Richardson ACT 54 M50 29:44 14:52
41. John Storey NSW 55 M55 29:50 14:55
42. James Moore NSW 15 U16 30:22 15:11
43. Rodney Martin NSW 60 M60 30:24 15:12
44. Piet Crosby SA 50 M50 30:39 15:19
45. Jerrad Borodzicz NSW 17 U18 30:53 15:26
46. Michael O'Mara NSW 47 M45 31:17 15:38
47. John Walton NSW 51 M50 31:20 15:40
48. Stuart Fitch NSW 46 M45 32:25 16:12
49. Max Johnson 61 M60 32:26 16:13
50. Bob Pearce 47 M45 32:48 16:24
51. Lauren Williams F ACT 21 32:54 16:27
52. Elisha Borodzicz F NSW 17 U18 33:10 16:35
53. Paul Travers 56 M55 33:44 16:52
54. Sue Tyson F 50 W50 33:56 16:58
55. Robyn Downey F 49 W45 34:21 17:10
56. Paul McAuliffe 45 M45 34:39 17:19
57. Ted Borodzicz NSW 50 M50 34:40 17:20
58. Mandy Wellman F 45 W45 34:41 17:20
59. Steve Edwards 34:42 17:21
60. John Curnow 31 35:15 17:37
61. Bernie King NSW 57 M55 35:20 17:40
62. Victor Baranyi 47 M45 35:38 17:49
63. Monica Kiraly F NSW 23 35:40 17:50
64. Lynn Williams F ACT 53 W50 36:30 18:15
65. Hilary Winchester F 45 W45 37:06 18:33
66. Gregory Arentz NSW 47 M45 37:48 18:54
67. Craig Loughnan 39 38:04 19:02
68. Jenny Hobson F 53 W50 38:25 19:12
69. Trish Arentz F NSW 46 W45 39:08 19:34
70. Dave O'Donnell 51 M50 39:58 19:59
71. Lindsay Wilson 47 M45 40:57 20:28
72. Michele Borodzicz F 46 W45 41:15 20:37
73. Michael Burt ACT 41 M40 41:46 20:53
74. Lyn Crosby F 50 W50 42:09 21:04
75. Trudi Hale F 35 W35 43:22 21:41
76. Gareth White 18 U20 43:40 21:50
77. Jessica Fitzgerald F 18 U20 43:43 21:51
78. Eric Fazackerley 75 M75 47:36 23:48
79. Steven Sandford 34 49:55 24:57