Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
Kosciuszko Classic (id:560)
Kosciuszko Classic (8k)
Saturday, 18th January 1997

Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace
1. David Osmond ACT 22 30:49 3:51
2. John Young NSW 30 31:46 3:58
3. Dean Degan 33:12 4:09
4. Chris Truscott NSW 22 33:32 4:11
5. Jason Wendt NSW 34:30 4:18
6. Geoff Monro NSW 31 34:40 4:20
7. Neville Potter NSW 44 M40 34:56 4:22
8. Peter Sandery 55 M55 35:36 4:27
9. Paul Tate 36:20 4:32
10. Bob Lowry ACT 50 M50 36:56 4:37
11. David Hobson ACT 48 M45 37:18 4:39
12. Ashley Humbert 14 U16 37:34 4:41
13. John Sauer 48 M45 38:01 4:45
14. Owain Tilley ACT 40 M40 38:13 4:46
15. Rosemary Longstaff F ACT 45 W45 38:42 4:50
16. Carmel Kahlefeldt F NSW 37 W35 39:20 4:55
17. Damien O'Mara NSW 39:52 4:59
18. Piet Crosby SA 47 M45 40:06 5:00
19. Darren Noble NSW 40:41 5:05
20. Nick Hearnshaw 49 M45 40:53 5:06
21. Peter Truscott NSW 27 41:31 5:11
22. Graeme Small ACT 55 M55 41:48 5:13
23. David McClelland ACT 38 41:53 5:14
24. Alan Green ACT 48 M45 41:53 5:14
25. Doug Petroff 42:02 5:15
26. Pat Fisher ACT 48 M45 42:08 5:16
27. Carol Harding F ACT 36 W35 42:11 5:16
28. Scott Thompson ACT 42:45 5:20
29. Dale Chatwin ACT 39 42:48 5:21
30. Kaaren Sutcliffe F NSW 39 W35 43:14 5:24
31. Ron Young VIC 43:33 5:26
32. Annette Sugden F QLD 34 44:17 5:32
33. Michael Walker VIC 44:27 5:33
34. Michael O'Mara NSW 44 M40 44:30 5:33
35. Peter Mulrooney NSW 46 M45 44:36 5:34
36. Luis Cortes NSW 52 M50 44:49 5:36
37. Dave O'Donnell 48 M45 44:53 5:36
38. John Kerwan NSW 45:02 5:37
39. Paul Maher NSW 45:09 5:38
40. Paul Kahlefeldt NSW 41 M40 45:25 5:40
41. Paula Leavy F 45:59 5:44
42. Jenny Truscott F NSW 46:10 5:46
43. Michael Burt ACT 38 46:20 5:47
44. Gwen Vines F ACT 49 W45 46:20 5:47
45. John McGarva NSW 50 M50 46:23 5:47
46. Malcolm Allen NSW 49 M45 46:44 5:50
47. Lorraine Stevens F ACT 43 W40 47:29 5:56
48. Ross Haslam 47:58 5:59
49. Kevin Riordan NSW 48:03 6:00
50. Rochelle Kahlefeldt F ACT 15 U16 48:17 6:02
51. Peter Smith NSW 48:25 6:03
52. John Harding ACT 43 M40 48:51 6:06
53. Darren Benson NSW 48:59 6:07
54. Brian Lenton ACT 47 M45 48:59 6:07
55. Sherryl Greathead F ACT 44 W40 49:11 6:08
56. Ruth Hearnshaw F NSW 48 W45 49:21 6:10
57. Shanelle Sloan F NSW 49:22 6:10
58. Bob Power VIC 49:24 6:10
59. Warwick Brain NSW 50:13 6:16
60. Ken Saunders NSW 64 M60 51:26 6:25
61. John Trist NSW 51:47 6:28
62. John Kerr 51:50 6:28
63. Brian McMahon 52:11 6:31
64. Ian Vagg 52:20 6:32
65. Laurie Flack 53:05 6:38
66. Ted Smillie NSW 53:25 6:40
67. Rosanne Freak F 53:34 6:41
68. Dot Browne F VIC 55 W55 53:38 6:42
69. Beryl Lowry F NSW 50 W50 53:48 6:43
70. Bob Smith NSW 54:03 6:45
71. Gary Evans NSW 54:42 6:50
72. Werner Gross NSW 55:00 6:52
73. Shirley Young F VIC 55:42 6:57
74. Colin Browne VIC 56:33 7:04
75. Marlene Petroff F 1:03:35 7:56
76. Chris Deeley NSW 1:04:00 8:00
77. Uberlinda Cortes NSW 1:10:31 8:48