Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
Mt Wilson to Bilpin Bush Run (id:59)
Mt Wilson to Bilpin Bush Run (35k)
Saturday, 17th August 1996

Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace
1. Andrew Lloyd 106 NSW 37 2:17:21 3:55
2. Greg Love 72 NSW 42 M40 2:25:48 4:09
3. Michael Burton 15 NSW 35 2:30:16 4:17
4. Stephen Sayers 125 NSW 33 2:32:32 4:21
5. Arthur Kingsland 68 2:33:04 4:22
6. Bill Devlin 107 NSW 45 M45 2:39:10 4:32
7. Big Goonie 76 2:40:58 4:35
8. Bruce Luckham 4 ACT 36 2:41:20 4:36
9. Ross Bill 7 NSW 45 M45 2:42:48 4:39
10. Chris Graham 57 NSW 24 2:44:50 4:42
11. Malcolm Davison 69 51 M50 2:45:23 4:43
12. Craig Goodall 96 NSW 41 M40 2:46:11 4:44
13. Bruce Inglis 77 NSW 40 M40 2:48:45 4:49
14. Malcolm Satchell 78 NSW 45 M45 2:50:36 4:52
15. Dawn Tiller F87 F NSW 30 2:52:13 4:55
16. David Harris 104 NSW 42 M40 2:53:17 4:57
17. Rodney Lovel 70 NSW 45 M45 2:53:39 4:57
18. Alec Thomson 64 NSW 2:54:16 4:58
19. Raymond Potter 31 NSW 53 M50 2:54:17 4:58
20. Errol Libesman 74 NSW 38 M35 3:00:51 5:10
21. Gary Ward 8 NSW 41 M40 3:04:10 5:15
22. Geoff Goonpan 79 NSW 33 3:04:52 5:16
23. Gregory Osborne 84 NSW 32 3:05:43 5:18
24. David Loader 28 NSW 32 3:08:16 5:22
25. Graeme Shipley 30 NSW 46 M45 3:08:50 5:23
26. Dave Girvan 101 NSW 65 M65 3:09:08 5:24
27. Bill Hick 48 NSW 48 M45 3:09:45 5:25
28. Sarah Fien F27 F NSW 28 3:10:12 5:26
29. Cathy Dunworth F39 F NSW 37 W35 3:10:36 5:26
30. Ian Forsyth 29 NSW 42 M40 3:10:39 5:26
31. Helen Stanger F81 F NSW 46 W45 3:10:51 5:27
32. Kevin Tiller 86 NSW 30 3:11:12 5:27
33. Vic Thomas 58 NSW 57 M55 3:11:39 5:28
34. Murray Town 41 NSW 51 M50 3:11:57 5:29
35. Leon Harradine 51 NSW 61 M60 3:12:08 5:29
36. Peter Barnes 34 NSW 37 3:15:19 5:34
37. Michael Thorpe 37 NSW 3:15:30 5:35
38. Adrian Izurieta 25 NSW 18 U20 3:16:26 5:36
39. Thomas Bunn 12 NSW 50 M50 3:18:21 5:40
40. Don Nesbitt 113 NSW 46 M45 3:18:27 5:40
41. Keith White 47 NSW 45 M45 3:18:52 5:40
42. Kath Bergkvist F26 F NSW 46 W45 3:18:56 5:41
43. John Zemek 103 NSW 43 M40 3:19:04 5:41
44. Stephen Mentzines 105 NSW 3:19:32 5:42
45. Keith Law 49 NSW 50 M50 3:20:20 5:43
46. John Sutherland 85 NSW 3:21:47 5:45
47. Mark Langworthy 32 NSW 47 M45 3:23:02 5:48
48. Tony Hatch 33 NSW 49 M45 3:23:02 5:48
49. Roger Stephens 13 NSW 44 M40 3:23:27 5:48
50. Michael Wilson 20 NSW 50 M50 3:23:56 5:49
51. Jim Screen NSW 53 M50 3:24:03 5:49
52. Markus Zarins 3:26:23 5:53
53. Tim Austin NSW 27 3:27:13 5:55
54. Alf Field NSW 55 M55 3:28:00 5:56
55. Brad Boyle NSW 36 3:28:29 5:57
56. Breeda Kelly F NSW 41 W40 3:29:05 5:58
57. Ben Boidin 3:30:54 6:01
58. Dominic Boiden 3:30:54 6:01
59. Warren Broadbent NSW 47 M45 3:31:45 6:03
60. Pauline Goodall F NSW 41 W40 3:32:22 6:04
61. Trudy Rae F NSW 32 3:34:00 6:06
62. Brian Hewson NSW 56 M55 3:35:12 6:08
63. John Spinney NSW 56 M55 3:35:27 6:09
64. Paula Geeves F NSW 34 W30 3:36:21 6:10
65. John Melnyczenko NSW 48 M45 3:36:55 6:11
66. Graham Butler NSW 48 M45 3:37:38 6:13
67. Jordan Lefmann QLD 16 3:38:00 6:13
68. Manfred Fiedler NSW 61 M60 3:38:43 6:14
69. Peter Hastings NSW 52 M50 3:40:23 6:17
70. Martin Lefmann NSW 24 3:42:30 6:21
71. Mark Sturman NSW 44 M40 3:42:30 6:21
72. Greg March NSW 44 M40 3:43:30 6:23
73. Julie Wessels F NSW 36 W35 3:43:39 6:23
74. James Barrett-Lennard NSW 35 3:43:40 6:23
75. Anne Telfer F NSW 3:45:41 6:26
76. David Lilley NSW 50 M50 3:46:08 6:27
77. Brent Knowles NSW 40 M40 3:47:25 6:29
78. Robert Kennedy NSW 56 M55 3:48:38 6:31
79. John Shindlair NSW 56 M55 3:49:06 6:32
80. Frank James NSW 60 M60 3:49:06 6:32
81. Kevin O'Kane NSW 44 M40 3:49:25 6:33
82. Stephen Taylor NSW 3:49:30 6:33
83. Yvonne Puller F NSW 3:49:47 6:33
84. Susan Ingham F NSW 50 W45 3:51:14 6:36
85. Lesley Clarke F VIC 3:53:05 6:39
86. Paul Holford 38 3:55:29 6:43
87. Bill Rannard NSW 42 M40 3:55:57 6:44
88. Chris Knutsen NSW 38 3:55:58 6:44
89. Elizabeth Morley 3:57:54 6:47
90. Roger Rigby NSW 53 M50 4:01:00 6:53
91. John Robson NSW 4:01:01 6:53
92. Irwin Light NSW 48 M45 4:01:01 6:53
93. Sue Hill F NSW 53 W50 4:01:23 6:53
94. Mark Austin NSW 47 M45 4:01:53 6:54
95. David Hawkins NSW 44 M40 4:02:52 6:56
96. Julie Long F NSW 45 W40 4:03:35 6:57
97. Michael Tressider 4:04:03 6:58
98. Guillaume Vautier NSW 16 4:04:58 6:59
99. Michael Hodgson NSW 57 M55 4:08:13 7:05
100. Elana Leigh F NSW 4:08:32 7:06
101. Noel Brown NSW 4:17:07 7:20
102. Francis Colin 4:17:09 7:20
103. Dianne Van Netten F NSW 4:19:03 7:24
104. Bob Duckworth NSW 57 M55 4:23:32 7:31
105. John Trotter NSW 49 M45 4:25:37 7:35
106. Peter Allen NSW 49 M45 4:25:37 7:35
107. Akira Takahashi NSW 4:39:07 7:58
108. Neil Chappell NSW 50 M50 4:47:06 8:12
109. John McLeish NSW 47 M45 4:47:52 8:13
110. Lemmy Moore NSW 61 M60 4:52:39 8:21
111. David lyall O'Connor 5:08:54 8:49