Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
Brindabella Classic (id:631)
Brindabella Classic (53.8k)
Sunday, 22nd October 2006

Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace
1. Martin Fryer 28 ACT 45 M45 3:59:30 4:27
2. Simon Fairweather 27 ACT 37 4:04:45 4:32
3. Chris Graham 53 NSW 34 4:05:44 4:34
4. Paul Veldkamp 38 ACT 43 M40 4:09:24 4:38
5. Trevor Jacobs 1 ACT 54 M50 4:12:17 4:41
6. Noel Annett 65 NSW 41 M40 4:15:01 4:44
7. Ian Wright 49 ACT 51 M50 4:17:17 4:46
8. Luis Vazquez-Recio 46 NSW 44 M40 4:21:18 4:51
9. Wayne Gregory 40 NSW 48 M45 4:23:00 4:53
10. Kelvin Marshall 13 QLD 42 M40 4:25:37 4:56
11. Peter Clarke 57 ACT 55 M55 4:33:15 5:04
12. Philip Murphy 35 NSW 37 4:36:05 5:07
13. Steve Appleby 15 ACT 53 M50 4:45:27 5:18
14. Michael Corlis 26 ACT 47 M45 4:46:48 5:19
15. Sean Williams 64 NSW 39 4:49:55 5:23
16. Arnstein Prytz 37 QLD 46 M45 4:51:04 5:24
17. Dave Hromow 41 ACT 38 4:51:50 5:25
18. Andrew Hewat 58 VIC 43 M40 4:53:04 5:26
19. Robin Cameron F44 F NSW 47 W45 5:02:41 5:37
20. Kerrie Bremner F42 F ACT 40 W40 5:05:36 5:40
21. Craig Wisdom 47 ACT 46 M45 5:10:14 5:45
22. Ray James 50 NSW 57 M55 5:15:59 5:52
23. Brendan Mason 59 NSW 44 M40 5:18:07 5:54
24. David Cannings 54 NSW 45 M45 5:19:14 5:56
25. Robert Boyce 39 VIC 44 M40 5:21:54 5:58
26. Glenn Lockwood 56 NSW 43 M40 5:28:55 6:06
27. Owen Barnett 55 NSW 48 M45 5:28:59 6:06
28. Gary McCartney 66 NSW 46 M45 5:29:10 6:07
29. Derek Smith 30 NSW 65 M65 5:48:02 6:28
30. Matthew Chapman 36 NSW 31 5:49:31 6:29
31. Philip Clarke 8 NSW 54 M50 5:49:45 6:30
32. Tom Silk 34 NSW 41 M40 5:52:30 6:33
33. Kendal Smith F67 F NSW 23 5:56:11 6:37
34. Jane Ward F61 F NSW 25 5:56:11 6:37
35. Sebastian Warmerdam 60 NSW 46 M45 5:56:24 6:37
36. Mario Larocca 29 NSW 57 M55 6:03:02 6:44
37. Monika Mohr F52 F NSW 46 W45 6:07:12 6:49
38. Vic Anderson 9 NSW 53 M50 6:08:59 6:51
39. Louis Commins 33 NSW 57 M55 6:08:59 6:51
40. Ludwig Herpich 32 NSW 71 M70 6:11:49 6:54
41. Allison Lilley F62 F NSW 35 W35 6:27:44 7:12
42. Dale Thompson F48 F NSW 53 W50 6:27:44 7:12
43. Scott Williams 51 VIC 32 dnf
44. Colin Francis 31 WA 42 M40 dnf
45. Bill Tomiczek 45 NSW 60 M60 dnf
46. Chris Gamble 12 ACT 55 M55 dns
47. Jonathan Blake 63 NSW 41 M40 dns
# Relay Team Name CAT Time Pace
1. LADS IN RABBLE MMMM 4:10:56 4:39
  Peter McDonald M50 4:10:56  
  Peter Cullen M40 4:10:56  
  Mick Horan M45 4:10:56  
  Geoff Sims M55 4:10:56  
2. JAYBIRDS FMFF 4:19:57 4:49
  Marlene Reid W50 4:19:57  
  Jay Reid 4:19:57  
  Sara Hely 4:19:57  
  Annalie Houston 4:19:57  
3. BRINDABELLA MERMAIDS FFFF 4:21:30 4:51
  Charlie McCormack W40 4:21:30  
  Maria O'Reilly W50 4:21:30  
  Helen Larmour W45 4:21:30  
  Amanda Walker W35 4:21:30  
4. M&M MM 4:22:15 4:52
  Robert Miller M40 4:22:15  
  Judd Boeker 4:22:15  
5. GREEN TREE FROGS MMMF 4:25:14 4:55
  James Savill 4:25:14  
  James Savill 4:25:14  
  Matthew Toohey 4:25:14  
  Michelle Greenwood W45 4:25:14  
6. BRONWYN AND DA BOYZ FMMM 4:26:24 4:57
  Kerrie Bremner W40 4:26:24  
  Peter Spitzkowsky M45 4:26:24  
  Ewan Mackenzie M40 4:26:24  
  Neil Mackenzie M40 4:26:24  
7. BADGER 2 MMFM 4:35:50 5:07
  John Hinds M45 4:35:50  
  Chris Wilson M40 4:35:50  
  Bronwyn Adams W35 4:35:50  
  Ben Jenkins M40 4:35:50  
8. BADGER 1 MMMM 4:35:52 5:07
  Pat Burke 4:35:52  
  Grant Piazza 4:35:52  
  Mathew Eggins M40 4:35:52  
  David Hinds M50 4:35:52  
9. DUNNO MM 4:38:38 5:10
  Anthony Farry 4:38:38  
  Peter Fogarty M50 4:38:38  
  Lachlan Newham 4:38:38  
10. 3 SLOW GEESE AND A SPEEDY GOSLING FFFF 4:49:44 5:23
  Barbara Tucker W55 4:49:44  
  Margaret McSpadden W55 4:49:44  
  Thea Zimpel 4:49:44  
  Ruth Baussmann W55 4:49:44  
11. HARD YARDS MMFM 4:50:21 5:23
  Bill Leyden M60 4:50:21  
  Andrew Guild M40 4:50:21  
  Karen Collins W55 4:50:21  
  Lloyd Donnelly M50 4:50:21  
12. DEFENCE INTELLECTUALS MMMM 4:53:12 5:26
  Niall Pigott 4:53:12  
  Jamie Cullens M50 4:53:12  
  Rod Harrod M50 4:53:12  
  Chris Rose M45 4:53:12  
13. PINK ARROWS ONE FFFF 4:58:21 5:32
  Margaret Van Belkom W55 4:58:21  
  Michelle Hillard W40 4:58:21  
  Natasha Cole W35 4:58:21  
  Elle Knight W35 4:58:21  
14. GUNN RUNNERS FMM 4:59:07 5:33
  Sharyn Fitzgerald W35 4:59:07  
  Steven Mackenzie 4:59:07  
  Gary Hughes 4:59:07  
15. GEORGE'S GORGEOUS GALS FFMF 5:02:10 5:36
  Cathy Montalto W50 5:02:10  
  Kathy Sims W55 5:02:10  
  George Kubitzky M50 5:02:10  
  Heidi Wain W50 5:02:10  
16. DEREKS DAMES MFFF 5:48:02 6:28
  Martha Moloney W55 5:48:02  
  Derek Smith M65 5:48:02  
  Gillian Marcham W60 5:48:02  
  Clare Holland W45 5:48:02  
17. PINK ARROWS THREE MFMF 5:49:10 6:29
  Eric Lindemann M65 5:49:10  
  Norma Lindemann W65 5:49:10  
  Michael Meaney M45 5:49:10  
  Victoria Clark 5:49:10  
18. PINK ARROWS TWO FFFM 6:34:04 7:19
  Kim Nadurak W50 6:34:04  
  Beryl Walsh W50 6:34:04  
  Antonina Bolschelarski W50 6:34:04  
  Rad Leovic M75 6:34:04  
19. 56UP FMFF dnf
  Diana Schneider W60 dnf  
  John Kennedy M55 dnf  
  Susan Archer W55 dnf  
  Barbara Williams W60 dnf  
20. SCOTT-LA-CLEM MFF dns
  Mario Larocca M55 dns  
  Alice Scott-Larocca W60 dns  
  Sally Clements W35 dns