Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
Woodford to Glenbrook (id:814)
Woodford to Glenbrook (25k)
Sunday, 29th June 2003

Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace
1. Steven Page 54 VIC 1:26:11 3:26
2. Tom Gleeson 223 NSW 31 M3039 1:32:19 3:41
3. Shane Flannery 125 NSW 1:35:38 3:49
4. Stephen Sayers 141 NSW 40 M4049 1:35:55 3:50
5. Michael Palmer 232 NSW 36 1:38:11 3:55
6. Martin Dawson 132 1:38:56 3:57
7. Pete Conway 213 NSW 34 M3039 1:41:20 4:03
8. David McLucas 140 NSW 1:41:31 4:03
9. Danny Moare 109 1:41:58 4:04
10. Sekio Ueki 121 1:42:28 4:05
11. Richard Gentle 222 NSW 33 M3039 1:43:10 4:07
12. Ben Artup 65 NSW 28 M2029 1:43:35 4:08
13. John Collie 231 NSW 1:43:42 4:08
14. Ross Sinclair 138 NSW 1:44:33 4:10
15. Greg Coy 136 NSW 1:44:37 4:11
16. Simon Krantzcke 192 ACT 36 1:45:43 4:13
17. Martin Matthews 62 NSW 26 M2029 1:45:51 4:14
18. Tom Silk 199 NSW 1:47:01 4:16
19. Alan Watson 101 NSW 50 M5059 1:47:23 4:17
20. David Gayford 126 NSW 43 M4049 1:47:46 4:18
21. Jan Ruzickia 60 1:47:56 4:19
22. Jaap Bakker 229 NED 31 M3039 1:48:46 4:21
23. Michael Rehbach 133 1:49:04 4:21
24. Dawn Tiller 153 F NSW 1:49:09 4:21
25. Oliver Weber 230 NSW 33 M3039 1:50:12 4:24
26. Stephen Morris 128 NSW 39 M3039 1:50:13 4:24
27. Peter Nolan 98 NSW 54 M5059 1:50:17 4:24
28. Dimitri Trofimenilo 214 1:51:18 4:27
29. Ian Sargent 115 NSW 43 M4049 1:51:38 4:27
30. Greg Byrne 200 NSW 1:51:52 4:28
31. Johannes Dote 127 1:52:24 4:29
32. Matthew Trute 189 NSW 1:52:32 4:30
33. Vivienne Chunter 8 1:52:42 4:30
34. Paul Koul 134 1:53:15 4:31
35. Pat Brothers 69 1:53:39 4:32
36. Tony Gasparee 120 41 M4049 1:53:59 4:33
37. Paul Brooks 198 NSW 1:54:14 4:34
38. Lindsay Ashby 108 NSW 52 M5059 1:54:54 4:35
39. Elizabeth Stretton 13 F NSW 24 W2029 1:55:12 4:36
40. Alan Gibson 122 NSW 40 M4049 1:55:13 4:36
41. Craig Bell 59 NSW 1:56:03 4:38
42. Stephen Fisher 88 NSW 1:58:04 4:43
43. Wayne Dowges 137 1:59:39 4:47
44. Alison Appleton 150 F NSW 44 W4049 2:00:40 4:49
45. Glenn Dewhurst 130 NSW 44 M4049 2:01:20 4:51
46. Bill Rookyard 142 NSW 2:01:45 4:52
47. Hary Wesley 55 2:02:02 4:52
48. David Camm 114 2:02:04 4:52
49. Lisa Carroli 152 F NSW 37 W3039 2:02:29 4:53
50. Karen Esveld 154 2:03:04 4:55
51. Renae Lentjes 155 2:03:13 4:55
52. Gary Howard 57 NSW 29 M2029 2:03:35 4:56
53. Graham Fletcher 95 NSW 51 M5059 2:03:35 4:56
54. Spencer Rook 187 2:03:38 4:56
55. Jennifer Arnold 2 F ACT 2:04:19 4:58
56. Michael Brothers 123 NSW 47 M4049 2:04:43 4:59
57. Katherine Pye 12 2:04:49 4:59
58. James Worsfold 190 2:04:50 4:59
59. Lyall Davis 218 NSW 2:04:53 4:59
60. Simon Collins 233 NSW 31 2:04:54 4:59
61. Sonia Whyte 21 2:05:02 5:00
62. Carl White 139 NSW 42 M4049 2:05:04 5:00
63. Rob Hutchison 135 2:05:40 5:01
64. Mark Flindall 194 2:06:45 5:04
65. Martin Jones 203 2:07:04 5:04
66. Antonio Angelo Gomes 124 NSW 46 M4049 2:08:56 5:09
67. Roger Cox 105 NSW 2:09:20 5:10
68. Roy Toole 75 NSW 2:09:43 5:11
69. Craig Gambeth 221 2:09:45 5:11
70. Chris Brodie 224 2:11:22 5:15
71. Graeme Hill 106 NSW 2:11:53 5:16
72. Allan Wareham 73 NSW 2:11:54 5:16
73. Janelle White 149 F NSW 36 W3039 2:13:24 5:20
74. Anne Newman 22 F NSW 46 W45 2:14:07 5:21
75. Elouise Peach 3 F NSW 29 2:14:54 5:23
76. Tony Sutherland 129 2:14:56 5:23
77. Brian Dawson 110 NSW 2:16:42 5:28
78. Perry White 118 2:17:08 5:29
79. Philip Fleming 113 NSW 48 M4049 2:17:26 5:29
80. Roger Bowen 100 NSW 2:18:30 5:32
81. Chris Jefferd 99 NSW 51 M5059 2:18:31 5:32
82. Mukesh Kerai 195 2:19:53 5:35
83. Steve Fermio 112 NSW 40 M4049 2:20:05 5:36
84. Andrew Metcalfe 197 2:21:12 5:38
85. Michelle Richard 17 F NSW 2:22:30 5:42
86. Paul Leo 111 2:23:45 5:45
87. Rod Sayers 85 2:24:48 5:47
88. Margaret O'Neill 18 2:25:20 5:48
89. Michelle Heasman 9 F NSW 2:25:27 5:49
90. Rosemary Cross 146 F 2:27:00 5:52
91. Steve Oldridge 209 NSW 2:27:02 5:52
92. Kate Howitt 145 2:27:10 5:53
93. Sheryl Macrow-Cain 16 F NSW 2:31:27 6:03
94. Greg Brady 131 2:31:51 6:04
95. Peter Allen 94 NSW 56 M5059 2:32:08 6:05
96. Bill Tomiczek 103 NSW 58 M5059 2:33:44 6:08
97. Nicole Lockeridge 5 2:35:00 6:12
98. Beryl Wilson 37 F NZL 2:38:29 6:20
99. Kirsten Themsen 38 F NSW 52 W5059 2:44:51 6:35
100. Peter Todd 117 NSW 2:46:37 6:39
101. Ken Rumble 90 NSW 2:47:59 6:43
102. Nick Themsen 116 NSW 2:48:09 6:43
103. Dave Allen 96 NSW 50 M5059 2:57:12 7:05
104. Michelle Carollo 151 3:22:19 8:05
105. Ray Goymer 74 NSW 64 M60 3:22:23 8:05
106. Gavin McPherson 51 dnf
107. Sean Yuen 52 dnf
108. Santa Karl 67 dnf
109. Philip Murphy 196 NSW 34 M3039 dnf
110. Matthew Kinchington 191 NSW dnf
111. Guy Roberts 188 ACT 36 M3039 dnf
112. Kipling Walker 193 NSW 35 M3039 dnf
113. Shiro Haga 119 dnf
114. Michael Seaton 92 NSW dnf
115. David March 93 NSW dnf
116. Peter Quinn 83 NSW dnf
117. Terrence Cunningham 86 dnf
118. Brian Pepper 72 NSW 61 M6069 dnf
119. Michelle Scott 6 F NSW dnf
120. Sonia Lumi 7 dnf
121. Jill Pattison 148 F NSW dnf
122. Julie McGaw 147 F NSW 38 W3039 dnf
123. Harjinder Dhatt 20 dnf