Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
North Canberra Two Peaks Challenge (id:82)
North Canberra Two Peaks Challenge (26k)
Sunday, 17th October 1999

Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace
1. Trevor Jacobs 45 ACT 47 M45 1:45:31 4:03
2. Bruce Graham 61 NSW 37 1:48:06 4:09
3. Greg Webster 29 ACT 32 M30 1:52:06 4:18
4. Adrian Sheppard 25 ACT 28 1:53:08 4:21
5. John Woodall 31 NSW 42 M40 1:55:11 4:25
6. Kevin Eager 50 ACT 31 M30 1:55:57 4:27
7. Steve Blake 41 ACT 34 M30 1:56:18 4:28
8. Colin Neave 24 ACT 42 M40 1:57:09 4:30
9. Kent Williams 30 ACT 54 M50 1:57:23 4:30
10. Peter Clarke 64 ACT 48 M45 1:58:07 4:32
11. David Baldwin 4 ACT 33 1:58:41 4:33
12. Bob Harlow 17 ACT 52 M50 1:59:20 4:35
13. Stephen Bradford 7 ACT 45 M45 1:59:21 4:35
14. Gordon Holgate 65 ACT 37 M35 2:00:21 4:37
15. Martin Fryer 15 ACT 38 M35 2:00:25 4:37
16. Fiona Jorgensen F20 F ACT 40 W40 2:00:42 4:38
17. Gary Rolfe 43 ACT 31 2:01:45 4:40
18. Michael Derlacki 60 ACT 26 2:02:00 4:41
19. Peter Cullen 52 ACT 36 M35 2:02:21 4:42
20. Craig Wisdom 66 ACT 39 2:02:59 4:43
21. Steve Appleby 2 ACT 46 M45 2:03:11 4:44
22. Alan Towill 63 ACT 50 M50 2:04:37 4:47
23. Phil Souster 51 2:05:07 4:48
24. Paul Bromley 44 NSW 2:05:07 4:48
25. Mick Konemann 21 NSW 33 M30 2:09:44 4:59
26. Andrew Endall 53 ACT 37 M35 2:10:00 5:00
27. Victoria Tanner F62 F NSW 2:10:31 5:01
28. Graeme Deuchars 58 2:11:01 5:02
29. Ian Wright 32 ACT 44 M40 2:11:07 5:02
30. Ewen Thompson 39 ACT 42 M40 2:13:38 5:08
31. Simon Amalos 1 ACT 28 2:14:11 5:09
32. Hugh Moore 49 ACT 51 M50 2:15:08 5:11
33. Glenn Bridgart 8 ACT 2:15:22 5:12
34. Alex Tandy 47 ACT 48 M45 2:17:52 5:18
35. Thomas Berley 5 2:18:09 5:18
36. Bob Dent 11 ACT 52 M50 2:18:54 5:20
37. Tracy Harwood F18 F ACT 31 W30 2:23:15 5:30
38. Victor Hessell 55 ACT 41 M40 2:23:36 5:31
39. Carl Allars 59 ACT 23 2:24:22 5:33
40. Phil Coggins 42 ACT 34 M30 2:24:25 5:33
41. Jim White 36 ACT 50 M50 2:24:43 5:33
42. John Casey 40 NSW 51 M50 2:25:40 5:36
43. Michelle Davis F9 F ACT 43 W40 2:27:15 5:39
44. Annie Van Herck F27 F NSW 47 W45 2:30:21 5:46
45. Susan Archer F3 F ACT 51 W50 2:33:32 5:54
46. Nick Blackaby 6 ACT 45 M45 2:40:23 6:10
47. Stuart Anderson 33 ACT 25 2:41:37 6:12
48. Julia Keith F57 F ACT 30 2:41:37 6:12
49. Brian Hart 34 NSW 29 2:41:55 6:13
50. Rob Martyn 22 ACT 46 M45 2:43:29 6:17
51. Gordon McIntyre 23 ACT 43 M40 2:45:05 6:20
52. Dot Foster F13 F ACT 36 W35 2:48:11 6:28
53. Alan McLucas 37 ACT 48 M45 2:49:05 6:30
54. Chris Gamble 38 ACT 48 M45 2:49:05 6:30
55. David Hessell 56 ACT 2:54:37 6:42
56. David Smith 26 NSW 32 M30 2:55:10 6:44
57. Kevin Chapman 54 ACT 55 M55 2:55:30 6:45
58. Doug Fry 14 ACT 60 M60 2:58:37 6:52
59. Nicolas Bendeli 35 ACT 47 M45 3:02:51 7:01
60. Ian Hore 67 ACT 40 M40 3:04:11 7:05
61. Imogen Fullagar F46 F ACT 26 3:12:27 7:24
62. David Warnock 28 ACT 34 3:16:21 7:33
63. Gwilym Beech 48 ACT 32 M30 3:16:21 7:33