Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
Fitzroy Falls Fire Trail Marathon 10k (id:839)
Fitzroy Falls Fire Trail Marathon - 10km (10k)
Saturday, 27th September 2008

Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace
1. Stephen Brown 61 NSW 23 33:58 3:23
2. Emily Brichacek F47 F ACT 18 36:53 3:41
3. Scott Imhoff 52 ACT 30 37:40 3:46
4. Gavin Williams 43 ACT 37 39:41 3:58
5. Phil South 99 NSW 39 40:46 4:04
6. Michael Palmer 103 NSW 41 M40 41:26 4:08
7. Kim Delaney 36 NSW 52 M50 41:39 4:09
8. Matthew Kinsele 23 NSW 28 42:37 4:15
9. Brandon Nairn 102 NSW 15 43:00 4:18
10. Lee Archbold 11 NSW 25 43:06 4:18
11. Brian Radburn 82 NSW 56 M55 43:35 4:21
12. Michael Donges 73 NSW 25 43:42 4:22
13. James Matthews 72 NSW 27 43:59 4:23
14. Dominic Hay 24 NSW 37 45:15 4:31
15. Robert Carey 71 NSW 43 M40 45:16 4:31
16. Paul De Nobrega 81 NSW 43 M40 45:44 4:34
17. Sean Cadman 12 NSW 33 46:05 4:36
18. Mark Perrin 94 NSW 41 M40 46:12 4:37
19. Zoe Cameron F67 F NSW 31 46:18 4:37
20. Timothy Yates 97 NSW 29 47:10 4:43
21. Jason McCrae 62 ACT 36 47:20 4:44
22. Jim White 59 ACT 59 M55 47:30 4:45
23. Trish Keating F96 F NSW 54 W50 47:46 4:46
24. James Sullivan 51 NSW 28 47:52 4:47
25. John Lam 37 NSW 40 M40 48:01 4:48
26. Simone Allison F66 F NSW 28 48:07 4:48
27. Thomas Roberts 68 NSW 31 48:44 4:52
28. John Kennedy 63 ACT 58 M55 49:04 4:54
29. Daniel Gillespie 4 ACT 38 49:08 4:54
30. Mark Everton 53 NSW 49 M45 49:28 4:56
31. John Mezedi 83 NSW 41 M40 49:28 4:56
32. Paul Archer 58 ACT 59 M55 49:34 4:57
33. Ian Jones 33 NSW 25 49:50 4:59
34. Phillipa Reynolds F18 F NSW 34 50:20 5:02
35. Kevin Walton 17 NSW 34 50:20 5:02
36. Mark Wilson 57 NSW 39 50:27 5:02
37. Anthony Curren 90 NSW 42 M40 51:16 5:07
38. Luke Wheeler 35 NSW 32 51:31 5:09
39. Peter Keisinger 69 NSW 44 M40 51:56 5:11
40. Garry Keir 98 NSW 50 M50 51:58 5:11
41. Peter Ikin 104 NSW 60 M60 52:09 5:12
42. Ian Graves 92 NSW 64 M60 52:10 5:13
43. Darien Feary 50 NSW 33 52:12 5:13
44. Luke McNamara 56 NSW 40 M40 53:05 5:18
45. Ewen Thompson 60 ACT 51 M50 54:03 5:24
46. John Manahan 41 NSW 61 M60 54:10 5:25
47. Sean Jones 5 NSW 43 M40 54:24 5:26
48. Bob Fickel 95 NSW 56 M55 54:25 5:26
49. Dean Koorey 93 NSW 32 55:11 5:31
50. Catherine Froome F44 F NSW 37 W35 55:28 5:32
51. Edward Egan 10 NSW 58 M55 55:33 5:33
52. Bernadette Gregory F22 F NSW 34 55:49 5:34
53. Divid Crowley 32 NSW 16 56:55 5:41
54. Mark Gooch 39 NSW 53 M50 56:58 5:41
55. Elizabeth Beszant F64 F NSW 48 W45 57:14 5:43
56. Colin Beszant 65 NSW 57 M55 57:15 5:43
57. John Connors 14 NSW 45 M45 57:19 5:43
58. Michelle Smith F20 F NSW 39 W35 57:50 5:47
59. Emily Reeves F26 F NSW 32 57:51 5:47
60. Petrus Van Aardt F76 F NSW 51 W50 57:54 5:47
61. Rita Mein F15 F NSW 57 W55 58:12 5:49
62. Bradley Campbell 3 ACT 40 M40 58:20 5:50
63. Edward Van Der Maas 42 NSW 31 59:16 5:55
64. Jillian Manahan F7 F NSW 31 59:38 5:57
65. Leah Donovan F100 F NSW 33 1:00:38 6:03
66. Louise Harriss F101 F NSW 36 W35 1:00:40 6:04
67. Glenn Robinson 91 NSW 50 M50 1:01:59 6:11
68. Sara Jaques F19 F QLD 39 W35 1:02:37 6:15
69. Juliet Evans F89 F NSW 30 1:03:41 6:22
70. Ali Malcolm F45 F NSW 17 1:04:05 6:24
71. Ludwig Herpich 2 NSW 73 M70 1:04:21 6:26
72. Nisette Rask F54 F NSW 31 1:05:00 6:30
73. Ingrid Kelly F46 F NSW 33 1:05:24 6:32
74. Luis Cortes 34 NSW 63 M60 1:05:38 6:33
75. Sevgi Girgin F86 F NSW 38 W35 1:05:43 6:34
76. Richard Gorton 55 NSW 60 M60 1:06:12 6:37
77. Rod Johnson 33 NSW 1:06:36 6:39
78. Kelly Hotchin F48 F NSW 24 1:07:17 6:43
79. Nerindah Smith F49 F NSW 25 1:07:19 6:43
80. Dannielle Van Kooten F77 F NSW 40 W40 1:07:25 6:44
81. Cirsti Charlesworth F78 F NSW 24 1:07:59 6:47
82. Magda Edmonds F79 F NSW 28 1:08:00 6:48
83. Bert Sloan 75 NSW 70 M70 1:10:35 7:03
84. Ann Owen F74 F NSW 52 W50 1:10:36 7:03
85. Michelle Loarren F25 F NSW 36 W35 1:10:58 7:05
86. Warren Evans 87 NSW 65 M65 1:11:21 7:08
87. Michael Gentle 1 NSW 37 1:11:45 7:10
88. Michael Hickman 88 NSW 74 M70 1:15:22 7:32
89. Sara Garbutt F16 F NSW 31 1:17:05 7:42
90. Grace Wye F84 F NSW 17 1:19:29 7:56
91. Graham Wye 85 NSW 47 M45 1:19:30 7:57
92. Vince Roche 40 NSW 51 M50 1:28:43 8:52
93. Tim Lockwood 31 NSW 13 1:35:52 9:35
94. Glenn Lockwood 30 NSW 45 M45 1:35:56 9:35
95. Sue Vlotman F38 F NSW 37 W35 1:45:00 10:30
96. Mark Alexander 80 NSW 66 M65 dnf
97. Jan Powditch F8 F NSW 61 W60 dns
98. Joanne Webb F6 F NSW 44 W40 dns
99. Amanda Johnston F9 F ACT 32 dns
100. Jyle Smith 21 NSW 13 dns